Zarządzanie przedsiębiorstwem w XXI wieku
8. Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zarządzanie przedsiębiorstwem w XXI wieku”

Zarządzanie przedsiębiorstwem w warunkach zmian, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie jakością – to tylko niektóre tematy międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Katedrę Zarządzania Wydziału Zarządzania i Transportu ATH, w dniach 14-16 kwietnia 2016 r., w Szczyrku. 8. już edycja tej ważnej w środowisku naukowym konferencji zgromadziła naukowców z wielu ośrodków naukowych w Polsce i za granicą.

Rektor ATH prof. Ryszard Barcik, podczas otwarcia konferencji ze szczególną atencją witał grono rektorów w osobach prof. dr hab. Marii Nowickiej-Skowron rektora Politechniki Częstochowskiej oraz prof. nadzw. dra hab. Krzysztofa Szaflarskiego rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz profesorów, wśród których znalazły się takie autorytety w dziedzinie zarządzania jak: prof. dr hab. Irena Hejduk SGH Warszawa, prof. dr hab. Krystyna Lisiecka Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, prof. dr hab. Ryszard Borowiecki Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, prof. dr hab. Tadeusz Wawak UJ Kraków, prof. dr hab. Lech Bukowski Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, dr hab. Brygida Grzeganek-Więcek prof. nadzw. AWF Katowice oraz prof. nadzw. dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki Politechnika Warszawska.

Moderatorem I sesji plenarnej w dniu 14 kwietnia był prof. R. Borowiecki. Zaprezentowane referaty wywołały ciekawe dyskusje, dotyczące m.in. zarządzania w szkolnictwie wyższym, czy kategorii doskonałości w odniesieniu do zarządzania organizacją.